Sposoby na wspaniałe wypieki

  Dorodne wypieki to duma każdej pani domu. Piękna torty, wysokie baby i dorodne ciasta - tym panie domu chwalą się a goście prześcigają w komplementach. Jak sprawić by nasze ciasta zawsze były piękne i udane?
Czytaj dalej >>
10 przydatnych rad
1. W niektórych przepisach celowo nie podano rodzaju tłuszczu - należy użyc według własnych upodobań i możliwości.

2. Surówki należy przyrządzać na krótko przed podaniem.

3. Naczynia, do których wkłada się surówki powinny być nieuszkodzone.

4. Wartość odżywczą i smak surówek podnosi odpowiedni dobór warzyw i ich umiejętne przyprawienie - dobierać warzywa świeże, młode i zdrowe.

5. Warzywa do gotowania należy zalewać wrzącą, osoloną wodą w takiej ilości aby były zakryte i gotować pod przykryciem.

6. Warzywa zielone, oraz zawierające gorzkie, piekące składniki, jak kapusta czy kalafior, po zagotowaniu - odkryć i dalej gotować bez przykrycia.

7. Warzyw obranych i rozdrobnionych nie należy moczyć w wodzie.

8. Rozpoznanie mięsa :

Mięso wołowe: mięso z młodych sztuk ma barwę czerwoną, tkanka jest soczysta, tłuszcz, który przerasta część tuszy odznacza się barwą kremoworóżową. Mięso ze starych sztuk ma kolor ciemnoczerwony, tłuscz żółtawy, przerośnięty błonami.
Cielęcina ma kolor bladoróżowy, na jej powierzchni nie ma tłuszczu, natomiast tłuszcz wewnętrzny ma kolor również bladoróżowy.

Mięso wieprzowe: mięso z młodych sztuk ma kolor jasnoróżowy, ze starych jest ciemnoróżowe.

Mięso drobiu: z ptaków młodych jest smaczne i delikatne. Drób stary ma odstającą, zrogowaciałą łuskę na nogach, chropowatą skórę, a zakończenie mostka twarde.

Ryba: świeża odznacza się swoistą wonią i przylegającą do skóry łuską; skrzela są jasnoczerwone, a mięso jest barwy bladoróżowej.

9. Do sporządzania posiłków używa sie głównie mąki pszennej, łącząc ją z mlekiem, śmietaną, żółtkami.

10. Przed użyciem jaj należy zwrócic uwagę na ich wygląd. Skorupka świeżego jajka jest gładka, o jednolitej barwie. Rozbite jajko powinno mieć miły swoisty zapach, nienaruszoną błonę na żółtku, zaś białko nie powinno się rozlewać.
Kreator stron www - przetestuj!